Kategorie
Uncategorized

Idealna marynarka?

Jak dobrać marynarkę idealną…? Takie pytanie zadaje sobie większość mężczyzn, którzy chcą wyglądać profesjonalnie w sytuacji, która ma ich spotkać.

Przede wszystkim musimy zaznajomić się z tym, na jaką okazję klient tę marynarkę potrzebuje. A mianowicie jeśli ma to być marynarka typu casual, to musi przede wszystkim być wykonana z wysokiej jakości bawełny z domieszką elastanu. Czyli… nie gniecie się, podkreśla jego budowę ciała, nie ogranicza swobodnych ruchów np.: podczas prowadzenia auta jak i również w trakcie spotkań towarzyskich. Powoduje to, że układa się ona na sylwetce mężczyzny w sposób, który cieszy każdego wokół. Są różne typy sylwetek u mężczyzn, dlatego musi ona zostać dopasowana do szerokości ramion oraz talia powinna być profesjonalnie podkreślona. Marynarka wykonana z bawełny i elastanu dopasowująca się do ciała, kryje niedoskonałości sylwetki, jak i je również podkreśla. Wszystko zależy od długości marynarki, wysokości guzików czy wytaliowania jej. Klapy marynarki muszą być adekwatne do szerokości ramion w taki sposób aby nie poszerzały bądź nie zwężały ramion.

W przypadku gdy marynarka ma być biznesowa, chociaż nie do końca zobowiązująca, to przede wszystkim musi być ona wykonana z wysokiej jakości wełny. Jej skrętość na 100% wełny musi wynosić 120, żeby mężczyzna, który musi siedzieć na spotkaniu biznesowym przez ponad 8 godzin, nie musiał się martwić o to, że gdy z niego wyjdzie, jego marynarka będzie nadal posiadała ślady zgnieceń. Jeśli chodzi o kolor, to najbardziej przyjazną barwą na takie sytuacje jest granat… można do niego dobrać wiele dodatków, a sam odcień podkreśla stanowisko i powagę sytuacji, w której mężczyzna się znajduje. Długość marynarki musi być adekwatna do wzrostu, tak jak rozstaw kieszeni czy guzików. Przy spotkaniach biznesowych zawsze towarzyszą koszule, w przeciwieństwie do stylu casual, w którym można zauważyć brak ich występowania. Co za tym idzie? Długość rękawa musi być odpowiednio dopasowana w taki sposób, aby spod rękawa był widoczny mankiet od koszuli, co sprawia, że mężczyzna jest jak najbardziej profesjonalny oraz odpowiedni na danym stanowisku. Oko drugiego człowieka potrafi oceniać, także marynarka musi być idealnie dopasowana do sylwetki, ale nie może ograniczać jakichkolwiek czynności. Podszewka, która wypełnia jej całość powinna być wykonana z wiskozy, która ma na celu, w sposób naturalny, pomagać ciału oddychać w dzień, który z kolei potrafi być bardzo stresujący.

Myślę, że oba typy marynarek, które przedstawiłam, muszą być wykonane z wysokiej jakości włókien. Idealnie dopasowane marynarki do sylwetki potrafią sprawić, że mężczyzna czuje się szanowany, ceniony oraz zauważony. Marynarka codzienna i biznesowa powinna być drugą szafą mężczyzny, dzięki której poza domem ciągle czuję się mężczyzną.