Naprawa turbosprężarekCzęści samochodowe – Chorzów

Części samochodowe – Chorzów

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

części samochodowe (6)Rowerowe dynamo

Zazwyczaj piszę o różnych częściach samochodowych takich, jak prędkościomierze, silniki, bądź świece zapłonowe. Uważam jednak, że od czasu do czasu przyda się mała odmiana. Z tego powodu dzisiaj nie będę opisywał kolejnej części samochodowej. Powiemy sobie natomiast to i owo o dynamie rowerowym.
Pod tą nazwą kryje się w zasadzie prądnica. Stosuje się ją tylko dla tych, które występują w rowerach, a napędzane są przez obracające się tylne, bądź przednie koło rowerowe.
Wirnik tej prądnicy jest zbudowany z trwałego magnesu. Natomiast wewnątrz tak zwanego stojanu umieszczone jest uzwojenie otoczone przez magnetowód. Przełącza on kierunek magnetycznego pola podczas każdego obrotu magnesu.
Zazwyczaj dynamo rowerowe jest stosowane w celu zasilenia akcesoriów rowerowych wymagających niewielkiego nakładu energii elektrycznej. Najlepszym przykładem jest niewątpliwie lampa rowerowa. Jasność jej świecenia zależy przede wszystkim od prędkości obrotów koła rowerowego, czyli w zasadzie od tego, jak szybko porusza się pojazd.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top