Turbosprężarki MielecCzym jest motoryzacja?

Czym jest motoryzacja?

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

rp_wozki6.jpgZ terminem motoryzacja zetknął się chyba każdy dorosły człowiek. Jest to bardzo szerokie pojęcie. Mimo, że bardzo często słyszane, ile osób tak naprawdę się zastanawiało co ono dokładnie oznacza? Z pewnością kojarzy się z pojazdami mechanicznymi – samochodami osobowymi i ciężarowymi, motocyklami, skuterami, autobusami i tym podobnymi. Jak się okazuje jest to o wiele szersze pojęcie niż się zdaje na początku, gdyż obejmuje również pojazdy szynowe. Będąc już przy pojazdach, motoryzacja obejmuje także dbanie o sprawność techniczną. Rozwój techniczny przyczynił się do tego, że dotyczy nie tylko pojazdów z silnikami spalinowymi, ale również hybrydowych i elektrycznych.

Oprócz szeroko pojętych pojazdów obejmuje również miejsca po których będą się poruszały owe pojazdy, czyli cała infrastruktura. Oznacza to, że jej kolejnym zagadnieniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, oznakowanie ich, rozplanowanie przestrzenne – miejsca parkingowe, stacje benzynowe.
Jej rozwój przyczynił się do powstania mobilnego społeczeństwa oraz znacząco zmienił funkcjonowanie transportu drogowego.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top