Naprawa turbosprężarekJak jeździć automatem

Jak jeździć automatem

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

motoryzacja (9)Dla większości z nas samochód z automatyczną skrzynią biegów jawi się jako spełnienie motoryzacyjnych marzeń. Wsiadamy, zapalamy silnik, wciskamy gaz i nic więcej nas nie obchodzi. Niestety, rzeczywistość nigdy nie jest tak kolorowa i nawet współczesna, wysoko rozwinięta motoryzacja, która tak wiele nam ułatwia, ma również swoje wymagania.

Przede wszystkim musimy liczyć się z regularnymi wymianami oleju, który nie jest tani. Skrzynia automatyczna to wyjątkowo skomplikowany mechanizm, w którym hydraulika i smarowanie odgrywają pierwsze skrzypce. Jeśli oleju będzie zbyt mało, lub będzie on przestarzały, nasza przekładania długo nie podziała. Warto wiedzieć, że naprawy automatów bywają tak kosztowne, że często są po prostu nieopłacalne.

Druga sprawa to styl prowadzenia samochodu. Nie powinniśmy zaraz po odpaleniu auta rozpoczynać brawurowej jazdy. Pozwólmy by olej dotarł w każdy zakamarek i nieco rozgrzał się. Nigdy nie włączajmy luzu (bieg N) w czasie jazdy – to najprostsza droga do zatarcia skrzyni. Gdy przerzucamy bieg ze wstecznego (R) na jazdę do przodu (D), odczekajmy kilka sekund przed dodaniem gazu.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top