Turbosprężarka k04Jak poradzić sobie z przepalonym bezpiecznikiem

Jak poradzić sobie z przepalonym bezpiecznikiem

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

motoryzacja (33)Przepalone bezpieczniki w samochodzie to problem, który możemy zazwyczaj rozwiązań sami. Pamiętajmy jednak, że zabezpieczenia wyjątkowo rzadko przepalają się same. Zazwyczaj jest to spowodowane jakąś usterką, której usunięcie może być poza naszymi możliwościami.

Przepalenie bezpiecznika będzie skutkowało wyłączeniem się jakiegoś urządzenia. Możemy nagle stracić kierunkowskazy, światła mijania, radio czy oświetlenie wnętrza. Gdy stanie się to w trasie musimy reagować natychmiast. Co prawda niedziałające radio to niewielki problem, ale utrata świateł zewnętrznych to już przyczynek do poważnego wypadku.

W instrukcji sprawdźmy lokalizację skrzynki bezpieczników. Czasem jest ich kilka, mogą być we wnętrzu lub pod maską. Następnie sprawdźmy który bezpiecznik odpowiada za niedziałające urządzenie lub światło. Czasem komputer pokładowy auta sam wskaże nam gdzie szukać usterki, a to wszystko dzięki rozwojowi jaki osiągnęła motoryzacja. Wymieńmy przepalony bezpiecznik na zapasowy (zazwyczaj znajdziemy je w skrzynce bezpieczników) o takim samy prądzie. Od tej chwili wszystko powinno wrócić do normy.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top