Regeneracja turbosprężarekKierunek mechanika i budowa maszyn

Kierunek mechanika i budowa maszyn

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

kierunek-mechanika-i-budowa-maszyn-2Dotychczas powszechna była opinia, że studia techniczne, inżynierskie to typowo męska domena, a kobiety powinny raczej decydować się na typowo humanistyczne kierunki kształcenia. Jednak obecnie studia techniczne są również powszechnie wybierane przez płeć piękną.
Kierunek mechanika i budowa maszyn nie stanowi tu wyjątku. Coraz więcej absolwentek szkół średnich, które nie miały kłopotów z przedmiotami ścisłymi, matematyką i fizyką, decyduje się na wybranie tego trudnego, ale i satysfakcjonującego zawodu inżyniera.
Kierunek mechanika i budowa maszyn to dobry wybór. Po jego ukończeniu absolwentki mogą poszukiwać i podejmować pracę w sektorze technicznym, zarezerwowanym dotychczas dla mężczyzn.
Nikogo z nas już nie dziwi widok przedstawicielek płci przeciwnej na wysokich stanowiskach w zakładach produkcyjnych, nadzorujących montaż jakiejś skomplikowanej linii technologicznej, czy też w biurze konstrukcyjnym, skupionych nad projektem nowoczesnych a często i rewolucyjnych rozwiązań przemysłowych.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top