Przyczepy samochodowe

by
4.00 avg. rating (77% score) - 1 vote

Przyczepy samochodowe (10)Wczoraj napisałem dwa krótkie teksty poświęcone przyczepom. Dzisiejszy artykuł również będzie krążył wokół podobnego zagadnienia, jednakże w odróżnieniu od poprzedniego tekstu głównym tematem będzie naczepa. Wiem, że większości czytelników to słowo nie jest znane, dlatego też zacznę od zdefiniowania tego pojęcia.
Naczepą nazywamy pojazdy drogowe przeznaczone przede wszystkim do transportowania różnych rzeczy. Jego charakterystycznymi cechami są chociażby brak osi przedniej oraz zaprojektowanie w taki sposób, ażeby spora część ciężaru spoczywała swą masą na pojeździe, który ciągnie za sobą ową naczepę.
Jeśli chodzi o naczepy i przyczepy samochodowe, to Polska jest jednym z największych na starym kontynencie dystrybutorów i producentów tych rzeczy. Naczepy dzielimy na kilka kategorii. Wyróżnia się przede wszystkim naczepy skrzyniowe, podkontenerowe oraz specjalistyczne. W niektórych dokumentach możemy również przeczytać o naczepach niskopodwoziowych, a także o tak zwanych naczepach wywrotkach.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top