Regeneracja turbosprężarekRole społeczne kobiet oraz mężczyzn

Role społeczne kobiet oraz mężczyzn

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

rp_transport6.jpgNikogo nie dziwi, że wchodząc do pokoju małej dziewczynki natkniemy się na dziesiątki lalek, uroczych pluszowych kotków i piesków albo kucyków Pony. Natomiast chłopcy najczęściej dostają w prezencie oraz sami wybierają samochody, elektryczne pociągi poruszające się po torach, statki czy figurki superbohaterów. Jaka jest geneza takich rozbieżności?

Role mężczyzny oraz kobiety, do których pełnienia przygotowujemy nasze dzieci, są oczywiście ściśle związane ze społeczeństwem, w którym żyjemy. Współcześnie dziedziny takie jak np. motoryzacja kojarzone są z płcią silną, pani pracująca jako mechanik samochodowy nie wzbudza zaufania, nawet jeśli swoimi kompetencjami przewyższa kolegów po fachu. Reguła ta działa również w drugą stronę, mężczyźni rzadziej zatrudniani są jako opiekunki lub przedszkolanki.
Przy ocenianiu innych oraz przy dokonywaniu własnych wyborów warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu. Nie rezygnujmy ze swoich życiowych pasji albo wymarzonej pracy tylko dlatego, że nie urodziliśmy się jako osoba przeciwnej płci.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top