Turbosprężarka k04Salony samochodowe a wyprzedaże roczników

Salony samochodowe a wyprzedaże roczników

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

rp_samochod9.jpgKoniec roku to czas, gdy w salonach samochodowych rozpoczynają się wyprzedaże roczników. Samochody, które już za chwilę będą oceniane przez klientów, jako auta z zeszłego roku, sprzedawane są ze sporą zniżką. Czy warto taki pojazd nabyć? Oczywiście tak.

W przypadku wyprzedaży roczników, warto jednak pamiętać o jednym. Pojazd, choćby był wyprodukowany w grudniu, będzie miał zapisany w dokumentach określony rocznik. Przy sprzedaży może to być argumentem obniżenia ceny. Nikt nie zwraca bowiem w tej sytuacji uwagi na to, że pojazd był kupiony jako nowy – w chwili sprzedaży jest autem używanym, z określonym rocznikiem. Motoryzacja rządzi się takimi prawami i nikt nie ma na to wpływu.

Podsumowując.

Jeśli szukamy pojazdu na dłużej, nie chcemy sprzedawać go zbyt szybko, zakup samochodu z wyprzedaży danego rocznika ma sens. Zakup będzie wiązał się ze znaczną oszczędnością, tak naprawdę tylko dzięki temu, że pojazd ma wpisany w dokumentach dany rok produkcji W  przypadku chęci szybkiej sprzedaży auta warto się zastanowić. Pojazd z wyprzedaży rocznika, na pewno będzie tańszy, ale przy szybkiej sprzedaży, właśnie ten rocznik bardzo wpływałby na jej cenę, więc można byłoby stracić więcej, niż się zyskało.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top