Turbosprężarka garrettSerwis samochodowy – Chorzów

Serwis samochodowy – Chorzów

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

serwis samochodowy (4)Jak dzielimy samochody?

Obecnie po ulicach przejeżdżają każdego dnia miliony samochodów. Zazwyczaj są to zwykłe, osobowe auta, jednak nie brak również innych ich rodzajów. Dlatego w dzisiejszym artykule postaram się przedstawić możliwie zwięźle i treściwie najbardziej powszechny podział tych pojazdów.
Jak można się domyślać, najpopularniejszymi są samochody osobowe. Określamy tym terminem wszystkie te, które są przeznaczone do przewozu maksymalnie dziewięciu osób oraz bagażu.
Innym, mniej powszechnym rodzajem, są samochody terenowe, które przystosowane są pod niemal każdym względem do pokonywania terenowych przeszkód. Co ciekawe, może on być zarówno autem osobowym, jak i ciężarowym. Najczęściej jego budowę opiera się o ramę, a napęd obejmuje wszystkie koła. Posiada specjalne opony.
Samochód ciężarowy z kolei jest tym, czego nienawidzi każdy serwis samochodowy. Przeznaczeniem tego typu pojazdu jest przewożenie ładunków o relatywnie dużej masie. Istnieje forma pośrednia pomiędzy nim, a osobowym automobilem, który przewozi od czterech do dziewięciu pasażerów i ładunek.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top