Regeneracja turbosprężarekSystem bezpieczeństwa na Polskich drogach

System bezpieczeństwa na Polskich drogach

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najwyższa Izba Kontroli postanowiła nie dawno, że rozpocznie kontrolę ustawiania fotoradarów na drogach krajowych oraz co jeszcze bardziej istotne ma zamiar skontrolować system bezpieczeństwa ruchu drogowego, jego wydajność oraz funkcjonalność. Szykują się za pewne albo srogie oceny albo samochwałki. Czas pokaże.

Rozpoczynająca się kontrola NIK nigdy jeszcze nie miała tak wielkich rozmiarów jak obecnie zapowiadana. W kontrolę zaangażowane mają być równolegle dwa departamenty oraz wszystkie delegatury NIK, dzięki czemu raport ma być bardziej kompleksowy i powstanie jeszcze przed zakończeniem obecnego roku.
Audyt

NIK (Najwyższa Izba Kontroli) informuje, iż oficjalnie rozpoczyna audyt działań zarówno Policji jak i innych instytucji administracji publicznej które są w stanie zgodnie z prawem ruchu drogowego, kontrolować ruch drogowy oraz wpływać na bezpieczeństwo drogowe. Grupa ekspertów w której skład wchodzą Komendant Główny Policji, Wiceprezes NIK, przedstawiciel Inspekcji transportu Drogowego a także osoby z organizacji pozarządowych i mediów; zajmie się poprawą bezpieczeństwa na Polskich drogach oraz ograniczeniem ilości śmiertelnych wypadków na nich.
Przykre statystyki

W roku ubiegłym w wyniku wypadków na Polskich drogach zginęło aż 3571 osób.
Kolejne dane statystyczne pokazują, iż w naszym kraju na 100 wypadków ginie dwa razy więcej osób niż w innych krajach Unii Europejskiej.
Obszary kontroli

NIK przede wszystkim zajmie się możliwości policji, czy posiada ona odpowiedni ilości funkcjonariuszy z właściwym przeszkoleniem, którzy zaangażowani są w kontrolę ruchu drogowego oraz środkami jakimi oni dysponują.

Po drugie NIK zanalizuje punkty gdzie używane są radary oraz fotoradary a także wideoradary, oraz miejsca gdzie Inspekcja Transportu Drogowego stawia maszty do fotoradarów. Kontrola ma na celu wykazanie czy są to rzeczywiście odpowiednio wybrane punkty, istotne dla poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz czy po wprowadzeniu radarów w tych miejscach liczba wypadków zmalała.

Trzecim i ostatnim zagadnieniem kontroli NIK będzie odpowiedź na pytania na jakim poziomie jest o ile w ogóle jest spójny system instytucji publicznych, który może gwarantować uporządkowane oraz długofalowe działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top