Regeneracja turbosprężarekWarsztat samochodowy – Chorzów

Warsztat samochodowy – Chorzów

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

warsztat samochodowy (9)Warsztat samochodowy – normy środowiskowe

Warsztat samochodowy to działalność, która może znacząco wpłynąć na środowisko naturalne. Otwierając go musimy więc spełnić wszystkie wymogi związane z tą kwestią. W Urzędzie Gminy trzeba złożyć wniosek o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach działalności. Decyzja taka wydawana jest zwykle w okresie do 180 dni. Wcześniej opinii udziela bowiem  jeszcze  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Decyzja to koszt nawet 12 000 zł.
Właściciel warsztatu powinien podpisać umowę na odbiór zużytego oleju silnikowego oraz złomu. Wszystkie powstałe odpady należy ewidencjonować, a co roku składać ich  zestawienie do Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli tego nie zrobimy grozi nam kara 500 zł. W przypadku, gdy ilość wytwarzanych odpadów przekroczy 100 kg rocznie, trzeba dodatkowo złożyć informację o sposobach gospodarowania odpadami.
Jeśli warsztat samochodowy oferuje także usługi z zakresu malowania i lakierowania, dodatkowo jego właściciel ma obowiązek zgłoszenia instalacji lub uzyskania pozwolenia na odprowadzanie do powietrza pyłów i gazów.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top