Naprawa turbosprężarekWarta samochód zastępczy

Warta samochód zastępczy

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W razie wypadku

Na drogach porusza się coraz więcej samochodów, a jakość większości dróg pozostawia wiele do życzenia. Niestety z tego powodu liczba wypadków samochodowych nie maleje.
Każdy właściciel pojazdu samochodowego musi mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC. Sprawia one, że w razie spowodowania przez nas wypadku, koszty naprawy samochodu poszkodowanego oraz inne wydatki pokrywa ubezpieczyciel. Ubezpieczenie to jest obowiązkiem, lecz zdarzają się kierowcy, którzy go nie wykupują. Jest to jednak wykroczenie podlegające karze wysokiej grzywny.
Ubezpieczeniem nieobowiązkowym, ale dającym duże przywileje, zwłaszcza przy nowych samochodach, jest ubezpieczenie AC. W ramach tej usługi możemy naprawić swój samochód w razie wyrządzenia szkody własnej. Możemy w razie konieczności skorzystać z usług pomocy drogowej i holowania. Przy ubezpieczeniu AC firmy ubezpieczeniowe, jak na przykład Warta samochód zastępczy oferują w jednym ze swoich pakietów. Jednak za zwyczaj podnosi to dość gwałtownie wysokość stawki.
Istnieje, również nieobowiązkowe, ale przydatne, ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. ochronie w tym przypadku podlega życie i zdrowie zarówno kierowcy jak i pasażerów.
Ubezpieczenia komunikacyjne spełniają określoną funkcję. Bardzo ważne jest ich posiadanie. Im częściej korzystamy z samochodu, tym większe mają znaczenie dla nas. Wysokie koszty składek ubezpieczeniowych sprawiają, że niektórzy z nich rezygnują. Jednak w dłuższym okresie jest to bardzo niebezpieczne.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top