Regeneracja turbosprężarekWycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe

by
2.00 avg. rating (57% score) - 1 vote

Wycieraczki samochodowe (3)Wyznacznikiem bezpiecznej jazdy jest dobra widoczność. Wpływ na nią ma kilka czynników. Głównymi są: oświetlenie, praca wycieraczek, układ spryskiwania i lusterka wsteczne. Aby poprawić bezpieczeństwo naszej jazdy, nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy. Proste zmiany dostępne są dla każdego.
Wycieraczki samochodowe przedniej szyby wchodzą w skład obowiązkowego wyposażenia samochodu. Warto zadbać o to, aby zostały dobrane do marki, modelu i rocznika naszego auta w sposób niebudzący żadnych wątpliwości.
W ofercie sklepów znajdziemy wycieraczki starszego typu, z metalowym stelażem, w którym wymienne są pióra wykonane z gumy. Dla szukających optymalnego rozwiązania polecane są wycieraczki płaskie, równomiernie przylegające do szyby o wydajniejszej konstrukcji, nieposiadające rozwiązania jakim jest stelaż. Wycieraczki te są bardziej aerodynamiczne, stąd wzięły swą nazwę, nazywane są aero.
Przed ich planowaną wymianą i zakupem należy ustalić również kwestię długości piór oraz rodzaj zaczepu.
Wycieraczki należy zmieniać często pamiętając, że najważniejszy jest nasz komfort jazdy, ciche i płynnie poruszające się wycieraczki na pewno się do tego przyczynią w dużym stopniu.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top