Wymiana opon

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wymiana opon z zimowych na letnie i odwrotnie, to coś, do czego przez ostatnich kilka lat zdążyliśmy się przyzwyczaić. Taka wymiana jednak zawsze wiąże się z kosztami. Koszt – w zależności od zakładu a nawet od miasta – jest różny, nigdy jednak nie jest niższy niż kilkadziesiąt złotych. Czy można wymieniać taniej? Tak, ale pod warunkiem posiadania opon na felgach.

Posiadając opony na felgach, wymianę kół można przeprowadzać we własnym zakresie. Bez kosztów, kolejek, czekania. Wystarczy wymienić koła na inne, z innymi oponami i to wszystko. Jeśli jednak zdecydujemy się na to by tak działać, należy pamiętać o jednym – o tym, żeby od czasu do czasu sprawdzić wyważenie kół.

Motoryzacja zawsze będzie wiązać się z kosztami. W przypadku wymiany opon, można ich uniknąć. Zakup dodatkowych felg, oczywiście będzie kosztować, kilka samodzielnych wymian kół jednak pozwoli zyskać więcej, niż za felgi zapłaciliśmy. Warto takie komplety kół sobie sprawić i uniezależnić się od sezonowej wymiany opon w zakładach, które się w tym specjalizują.

Inne artykuły o motoryzacji oraz samochodach:

Back to Top